Vztekani po kojeni

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobry vecer, v patek bude mit nase dcera sedm tydnu a potykame se s problemem, ze pres den vubec nespi. Vecer usne kolem devate hodiny a spi priblizne do sesti hodin s dvemi buzenimi, ale pres den spi max po deseti minutach.
Pres den, kdyz dcerku nakojim, tak bud usne, nebo se kouka kolem sebe, ale do deseti minut se vzbudi a zacne se kroutit a vztekat. Tak nevim, jestli ji trapi brisko, nebo ji jedno prso nestaci a mam ji dat i z druheho? Co se tyce rihani, tak to ji dela problem, malokdy si krkne. 
Porodni vahu mela 2920g, z porodnice nas pousteli s 2760g a v sesti tydnech vazila 3800g (behem poslesdnich dvou tydnu pribrala pul kila).
Pres den malou kojim po dvou-trech hodinach. Myslite, ze bych mela navstivit laktacni poradkyni?
Predem dekuji za Vasi odpoved, Sramkova Marketa
 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 6 roky

Návštěva laktační poradkyně by asi byla vhodná,aby zkontrolovala zda sání vaší dcerky je efektivní.Případně zjistila jiný důvod proč je vaše holčička neklidná(kolika,GER….)Pokud je po nakojení z jednoho prsu neklidná,můžete zkusit ji nabídnout i druhý prs.Nepíšete, jak dlouho malá z prsu pije.Je možné ,že vám pláčem dává najevo,že potřebuje být u prsu déle.Potřebu pít,kdy a jak dlouho si miminko řídí samo.V období růstových spurtů,kterým právě vaše dítě prochází,je zcela běžné ,že vyžaduje častější kojení,což odpovídá normálnímu vzorci chování kojeného dítěte.