Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Vztekani u kojeni a odmitani prsu

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníVztekani u kojeni a odmitani prsu
Michaela Šimonová zeptal se před 5 roky

Dobrý den,  dcera se narodila sekci z duvodu polohy kp a odhadovane vetsi hmotnosti. Z porodnice jsme odchazeli se zacinajici laktaci a dokrmy. Behem dvou tydnu se vse upravilo a dokrmy nebyly potreba. Jen priblizne jednou tydne mela mala nedostatek – vetsinou u večerního krmeni. Nyni ji jsou 4mesice a uz dele nez mesic přetrvává strasny plac během kojeni, odmitani prsu. Uz kdyz ho vyndam, zacina hystericky plac. Kojeni v noci a dopoledne bývá v poradku a odpoledne a k veceru se to stupnuje. Po hodinovem placi a poskytnuti lahve se mala uklidni a je schopna pak sat i z prsu. Nevite, co by mohlo zpusobovat ten hystericky plac? Myslela jsem, ze je to kolikami, ale z lahve pije normalne. S problémy s kojenim se i zhoršil jeji spanek a jsme v zacarovanem kruhu nespokojenosti. Dekuji za radu 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Vaše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste ji kojit v klidném prostředí.Pokud píšete,že malá má problémy převážně u večerního kojení je pravděpodobné,že je v prsou večer méně mléka.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním.Zkuste kojit hlavně v noci,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu,nebo i přes den v polospánku dítěte.Tvorbu mléka se snažte podpořit odstříkáváním během dne.Pokud se vám podaří nějaké množství mléka odstříkat,můžete ho večer při neklidu podat dceři místo UM.