Zahlcování u kojení

Eva zeptal se před 4 roky

Dobrý den,potřebuji poradit,protože už jsem z toho zoufalá. Syn (3 týdny) se mi pořád u kojení hltí a vyžaduje někdy i po hodině prso, u dcery to moc neznám. Bohužel moc nepomůže ani odstříkat.
Do toho skoro vůbec přes den nespí a v noci to je taky slabota. V nemocnici to ještě s kojením šlo a to první den dva měl UM- byl na sledování na JIP.
Mléka mám zřějmě dost,podle toho jak to stříká. A u kojení se spouští z druhého prsa mléko

Je to třeba špatnou technikou?
Kojím jak v sedě,tak v leže. Jsou chvíle kdy se nehltí. Navíc i ublinkává a pak vyžaduje prso zas,protože je nervozní.
Děkuji za radu

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Dle toho co popisujete se může jednat pravděpodobně o silný vypuzovací reflex nebo GER.Oboje může způsobovat následný neklid,nervozitu a nespavost vašeho miminka. Zkuste těsně před kojením trochu odstříkat, zvolte polohu při kojení takovou, abyste byla spíše v záklonu(polosedě), aby mléko gravitací tak snadno nevytékalo. Během kojení, když budete vidět, že se dítě zalyká, položte celou dlaň na prs a mírně stlačte.Tok mléka se tím zpomalí.U GER se mléko ze žaludku  vrací zpět do jícnu,protože svěrač v dolní části není zcela funkční.Udává se, že až 50% dětí může GER mít.U většiny dětí se sám spontálně upraví, ale může přetrvávat i nekolik měsíců.Doporučení při GER jsou:zvýšená poloha,nošení dítěte v antirefluxní poloze-ne v klubíčku. Musí mít natažené nožičky, nesmí se krčit, protože tlakem na žaludek by se mléko ze žaludku vracelo zpět.Poraďte se s pediatrem u užívání některého z přípravků,který by měl miminku ulevit od příznaků spojených s GER jako jsou pálení žáhy,pachuť v pusince,……