Zástava kojení kvůli operaci maminky

Otázky a odpovědiZástava kojení kvůli operaci maminky
Martina zeptal se před 5 roky

Dobry den,
Chtela bych se zeptat na Vas nazor. Jsem dva roky po onkologicke lecbe a  nyni me neodkladne ceka operace ( odebrani delohy ). Se svym gynekologem jsem domluvena,ze pockame do 6.mesice meho plne kojeneho syna ( do te doby,je pry kojeni nezbytne ) a po te operaci provede ( samozrejne,pokud do te doby budu mit vsechny vysetreni v poradku ) 
Prosim o Vas nazor a radu,zda je prestat kojit nezbytne, jak se pripravovat,aby vse bylo co nejsetrnejsi pro me a mrnouska.
 
Dekuji.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Vše záleží na vašem zdravotním stavu a výsledcích vyšetření.Určitě vše proberte se svým ošetřujícím lékařem.Pokud lze je určitě lepší postupné odstavování.Zkuste například vynechat vždy jedno kojení denně každé dva dny.Vynechejte to kojení o které má dítě nejmenší zájem a nebo to u kterého máte nejméně nalité prsy. Postupné odstavování umožňuje,aby tvorba mléka klesala pomalu, bez pocitů plnosti prsů. pokud by přece jen problémy s prsy přetrvávaly, stačí odstříkat, ale pouze do úlevy.Na prsa si můžete dávat studené obklady.Studené snižuje tvorbu mléka.