Změna pigmentu bradavky

Anonymní zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
kojím už dva měsíce a v posledních dnech se mi udělal na obou bradavkách flek, který je růžový a hladký. Vypadá to jako ztráta pigmentu na bradavce. Nejprve byl pouze na jedné bradavce a nyní se udělal i na druhé. Občas to v obou prsech jemně píchá, nebolí to moc, ale je to nepříjemné. Předevčírem mě taky chytila dost velká bolest hlavy až se mi chtělo zvracet. Migrény běžně nemívám. A den na to, jsem celý prospala s malou v posteli. Překvapivě byla hrozně spinkavá, tak jsme spolu spaly celý den pouze s přestávkami na kojení. Byla až překvapivě spinkavá, tak jak nikdy nebývá.
Moje holčička navíc pije nějak zvláštně poslední dva dny. Vždy si cucne z prsa a dá hlavu pryč (jakoby se potřebovala nadechnout, ale ucpaný nos určitě nemá) a pak hned horlivě hledá bradavku znova a opět se přisaje, něco málo se napije a hned točí hlavu pryč a tohle pořád dokola. Toto dělá pouze přes den a až potom co už chvíli pije v klidu. V noci, protože spí déle, má asi větší hlad, tak pije krásně. A přes den, jen na začátku, kdy mléka teče dost, tak pije taky bez obtíží. Začne to dělat až tak po pěti minutách kojení, tak nevím, zda to má nějakou souvislost. Každopádně polohy kojení mám od jejího narození stejné a problém jsem předtím neměla.
Nevím, zda tohle vše může mít nějakou souvislost, ale budu ráda, pokud mi poradíte co může změnu bradavek a bolest způsobovat.
Děkuji!
 
 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 6 roky

Neklid miminka u prsu může být způsobený zhoršeným tokem mléka. Doporučujeme před kojením prsa nahřát, promasírovat, aby miminku mléko lépe vytékalo. Pokud by to nepomohlo, zkuste kontaktovat laktační poradkyni, která by se na vaše kojení podívala a pomohla vás problém vyřešit. Ke změně pigmentu na bradavce a migrénam se takto po e-mailu nemůžeme adekvátně vyjádřit. Proto doporučujeme navštívit lékaře a vše s ním zkonzultovat .