Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Rady a návody

Tetování a kojení

S tetováním se u kojící ženy se doporučuje počkat až do 9-12 měsíců. Pokud už tetování má, kvalitu mateřského mléka to nijak neovlivňuje. Určitě se vyplatí jít do profesionálního salonu k zabránění infekcí a také možných alergií.

Mateřské mléko není možné darovat do mléčné banky, pokud matka během posledních 12 měsíců absolvovala tetování nebo piercing z důvodu možného přenosu infekčních nemocí. Profesionální tetovaní dodržuje všechny univerzální opatření, jako je sterilizace potřebného nářadí, jednorázových inkoustů, kelímků a podobně. Rozhodně je lepší se nechat tetovat v době před těhotenstvím, nikoli v době kojení.

 

Doporučení týkající se tetování v období kojení

  • Tetování si naplánujte před těhotenstvím. Tattoo umělci nebudou tetovat těhotnou ženu a mnozí budou odmítat tetování i kojící ženy.
  • Vyléčení (hojení) tetování trvá 1-3 týdny.
  • Dodržujte všechny všeobecné bezpečnostní pokyny a pokyny pro následnou péči. Ujistěte se, že jste přišli k renomovanému umělci tetování, který dodržuje všeobecná bezpečnostní opatření. Postupujte podle pokynů pro následnou péči, abyste zabránili infekci.
  • Počkejte, až je dítě starší nebo odstavené. Pokud plánujete tetování v době kojení, je nejlepší počkat, až bude vaše dítě starší (9-12 měsíců) nebo odstaveno, abyste snížili riziko potenciálních infekcí nebo vystavení těžkým kovům.