Laktační poradkyně FN Ostrava individuálně poradí, jak zvládnout techniku kojení

Fakultní nemocnice Ostrava podpoří Národní týden kojení, který proběhne od 16. do 22. září 2019. Laktační poradkyně z Oddělení neonatologie budou v tomto týdnu připravené individuálně se věnovat maminkám, jak nastávajícím, tak i těm, které už porodily.

Zájemkyně mohou přijít každý den v době od 8:30 hodin do 2. patra letos nově otevřeného Pavilonu péče o matku a dítě. Laktační poradkyně maminkám předají teoretické informace, poskytnou individuální konzultaci, ale i prakticky ukáží jak kojení nejlépe rozvinout.

 

Kojení má mnoho zdravotních i psychologických benefitů. Je prokázáno, že mateřské mléko je svým složením ve výživě kojenců nenahraditelné. Proto se snažíme našim maminkám tento proces, spojený s počátkem mateřství, co nejvíce usnadnit“, přiblížila význam akce primářka Oddělení neonatologie MUDr. Hana Wiedermannová.

 

Budeme rádi, když se zájemkyně o individuální a samozřejmě bezplatnou konzultace s laktační poradkyní dopředu přihlásí u vrchní sestry Oddělení neonatologie FN Ostrava Mgr. Jany Kučové, Ph.D. na adrese jana.kucova@fno.cz.

V ostravské fakultní nemocnici pracují momentálně tři laktační poradkyně, které se věnují výhradně podpoře kojení. Všechny sestry z Oddělení neonatologie ale prošly školením a maminkám s technikami kojení po porodu dokáží poradit.

 

Zdroj: Fakultní nemocnice Ostrava

Tisková zpráva ke stažení (PDF)