Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Události

Státní zdravotní ústav pořádá dne 23. září 2019 tiskovou konferenci k Národnímu týdnu kojení

Státní zdravotní ústav se připojuje k aktivitám Národního laktačního centra – Laktační ligy a u příležitosti Národního týdne kojení pořádá tiskovou konferenci, která se bude konat v pondělí 23. září 2019 od 10 hod v budově č. 1. Státního zdravotního ústavu (Šrobárova 49/48, Praha 10).

Došlo ke změně termínu: místo plánovaného 16. září 2019 se konference uskuteční v budově ředitelství 23. září 2019 od 10 hodin za účasti ministra zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA

Zúčastní se jí také vedoucí lékařka Národního laktačního centra MUDr. Anna Mydlilová a další odborníci s příspěvky na téma zdravotních přínosů kojení, národní strategie pro podporu BFHI v ČR, Mezinárodního kodexu marketingu náhrad mateřského mléka apod.

Představeny budou rovněž projekty týkající se kojení, na kterých se podílel nebo podílí Státní zdravotní ústav.

Součástí Národního týdne kojení, který se v České republice pořádá od roku 1996, je kromě dalších akcí i odborná konference Kojení a laktace, která se bude konat v úterý 17. září 2019 v Lékařském domě v Praze.

Národní týden kojení navazuje na Světový týden kojení, který se každoročně připomíná 1. – 8. srpna v mnoha zemích světa, a který vždy upozorňuje na konkrétní téma související s kojením. Letošní Světový týden pod heslem „Empower parents and enable breastfeeding“ zmiňuje nutnost dostupnosti nestranných informací týkajících se kojení pro oba rodiče a zejména připomíná, že i když je kojení doménou matky, nepostradatelná je podpora ze strany otce, rodiny, pracoviště a komunity, v níž žena žije (worldbreastfeedingweek.org).

 

Tisková konference věnovaná podpoře kojení v České republice se místo plánovaného 16. září 2019 uskuteční v budově ředitelství 23. září 2019 od 10 hodin za účasti ministra zdravotnictví ČR Mgr. et Mgr. Adama Vojtěcha, MHA.

 

Informace na webu www.zsu.cz.