Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

3.měs. dcera-problém s kojením

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojení3.měs. dcera-problém s kojením
Lucie Poplšteinová zeptal se před 6 roky

Zdravím Vás, prosím o radu. Mám třetí tříměsíční dítě-holčičku, plně kojím, doposud tedy s klouboučkama (předešlý 1.syn-rok a půl přes kloboučky, 2.syn 2 měsíce kojen přes kloboučky a poté ještě 8 měs. bez kloboučků). Dcera v podstatě od 2.měsíce spí celou noc a kojím pravidelně po třech hodinách, tj.cca v 6hod,9,12,15,18 a pak cca v 19.30 jako poslední kojení na noc a jde spinkat. do teď nebyl problém s kojením, ale nyní mě dcera začala dělat problémy, s tím, že pokud je jen trochu unavená strašně pláče a nechce se přisát a v podstatě ji musím uspat a když už skoro spinká, tak jsem schopna ji dát prso a začne jíst. Toto jsme jakš takš zvládli a snažím se, aby byla odpočatá, když jde jíst. Ale nyní poslední týden je při kojení celkem nevrlá, odtahává se, štípe mě, šermuje ručičkama-hlavně při kojení odpoledne a do toho má problém při posledním kojení. strašně pláče, nechce se přisát, vždy se na chvíli přisaje a jak jí stříkne mléko do pusinky odtáhne se a řve a takhle to včera bylo cca hodinu.Napadlo mě, jestli nemůže mít alergii na mléko nebo jiné potraviny a nebolí jí třeba bříško, že se odtahuje.První syn měl ve 14 dnech krev ve stolici a postupně jsme zjistili, že měl nesnášenlivost mléčného, vajec a obilovin. Dcera přibírá cca 500g měsíčně,3160g při narození, nyní 3měs. 5200g. Také si nejsem jistá, jestli mám dostatek mléka, jestli to není pro ni těžké vytáhnout a proto se nevzteká.Prosím o radu. Děkuji Poplšteinová

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 6 roky

Váše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste ji kojit v klidném prostředí.V případě,že máte pocit,že mléko hůře z prsů teče,prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním. Zkuste kojit hlavně v noci a i přes den v polospánku,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.