Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Kojení

Kojení přináší výhody dítěti, matce, rodině a celé společnosti. Jmenovat můžeme výhody zdravotní, výživové, ochranné, vývojové, psychologické, sociální, ekonomické a ekologické.

Stále však kojení v ČR není na takové úrovni jak bychom si přáli. Také řešení problémů vzniklých při kojení je v terénu zcela nedostačující, jak vyplývá z činnosti naší horké linky v Praze 4 – Krči. Ministerstvo zdravotnictví bylo doposud k těmto aktivitám na podporu kojení laxní.

 

Dítě má právo na mateřské mléko jako jedinou potravu plně odpovídající jeho potřebám. Matka a dítě mají pak právo na odpovídající péči před porodem i po porodu včetně podmínek, které kojení usnadňují. (Úmluva o právech dítěte)

 

Protože nám není lhostejný stav kojení v ČR, stejně jako problémy kojících žen, založily jsme v neziskovou organizaci Laktační liga na podporu, ochranu a prosazování kojení s konzultační a poradenskou činností pro kojící ženy.

Prostřednictvím Horké linky jsme pomohli řadě maminek (doufáme, že i Vám) vyřešit jejich problémy při kojení.

Laktační liga vznikla v září 1998. Je to nezávislá, nevýdělečná organizace se silnou tradicí. Finanční prostředky Laktační ligy jsou získávány z nezávislých zdrojů, členských příspěvků a grantů.

Získané prostředky jsou věnovány na propagaci kojení, vydávání materiálů, letáků, brožur, časopisu s tématikou kojení, na poradenskou činnost a vytvoření Laktačního centra.

Pokud Vám také není lhostejný stav kojení v ČR, přivítáme jakoukoliv materiální, finanční pomoc či nápad. Členem Laktační ligy se může stát kdokoliv. Roční členský příspěvek je 500 Kč.

Podpořte nás finančním darem

 

Užitečné odkazy pro každý den 

Národní linka kojení: tel.: 261 082 424 (ve všední dny 08.00 – 13.00 hod.)

 

Připojte se k nám a využívejte našich služeb

 

Základní dokumenty