Warning: filesize(): stat failed for /data/web/virtuals/100433/virtual/www/domains/kojeni.cz/wp-content/uploads/wpo/images/wpo_logo_small.png.webp.lossy.webp in /data/web/virtuals/100433/virtual/www/domains/kojeni.cz/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/ConverterTraits/EncodingAutoTrait.php on line 70

Warning: rename(/data/web/virtuals/100433/virtual/www/domains/kojeni.cz/wp-content/uploads/wpo/images/wpo_logo_small.png.webp.lossy.webp,/data/web/virtuals/100433/virtual/www/domains/kojeni.cz/wp-content/uploads/wpo/images/wpo_logo_small.png.webp): No such file or directory in /data/web/virtuals/100433/virtual/www/domains/kojeni.cz/wp-content/plugins/wp-optimize/vendor/rosell-dk/webp-convert/src/Convert/Converters/ConverterTraits/EncodingAutoTrait.php on line 73
Bojkot kojení | Kojení.cz

Bojkot kojení

Lea zeptal se před 5 roky

Dobrý den. Prosím má dcera 2měsíce do Ted plně kojená. Začala mi cca před dvema týdny zlobit u kojení. Z počátku techto dvou týdnů, mi kolem 20.00hodiny před spanim odtrhavala od prsa, vyvracela hlavičku, propinala se  v luk. Davame vzdy odřihavat I behem kojeni. To nepomahalo. Při odpojeni-pláč. Tak jsem ji dala druhe prso, dojedla se a vše v pořádku. Situace se začala postupne však zhorșovat. Kdy se takto chovala u kazdeho kojení I přes den. I po obou prsech. A vzdy kdyz jsem ji dala k prsu-řev už na začatku kazdeho kojeni jen videla prso. Menily jsme polohy.  Někdy vzala na milost po 10minutach snahy o pripojeni jedno prso, pila 5minut. Pak knourani a pri prepojeni plac. Usnula. Odřihnuti. Plac. Dali jsme k prsu plač. Toto jsem vydrzela ještě 3dny. Začala jsem odstrikavat, a davam ji kdyz vezme prso, po kojení odstrikane MM z lahve. A vždy vypije jak když tyden nejedla. Zkoušela jsem rozjet laktaci častejsim prikladanim a mezi vzdy jeste odstrikat MM. Mam tendenci skončit na sunaru ale nechci zaroven přestst kojit. Prosím poraďte. Jinak plen dostatek počuranych, mala prospiva. Ale je uplakana kdyz nedam po kojeni odstrikane MM. 3tydny se potykame obě s moučnivkou, kterou mi přenesla na prsa. A ja beru cca ,14dni cerazette. Může to mit nejakou spojitost? Děkuji za odpověď. Lea.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Souvislost s užíváním léků není pravděpodobná.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malého kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu. Případný dokrm podávejte alternativně, ne lahví,vše by mohla ještě zhoršit.