Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Dotaz na správné množství

Helena zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
poprosila bych o radu ohledně 9 denní dcery. Jak poznám, že ji krmím moc? Ona má apetit, že by byla u prsu nejraději 24 hodin a pořád pije.
6. den po porodu nám dětská lékařka řekla, že krmím moc (ten šestý den dosáhla porodní váhy) a že mám už krmit jen z jednoho prsu. Jenže jak z toho jednoho prsu dokrmím, dcera usne tak na 10 minut a pak pláče a pusinkou hledá všude možně a rve si ručičky do pusy. Pak ji trochu houpu, aby spinkala, usne max. na pár minut a znova pláč, otvírá pusinku, přisává se ke všemu, co je v dosahu. Pak to nevydržím a dám ji druhý prs, pije tak deset minut a pak usne a je konečně spokojená. 
Počůraných plen má dostatek a stolice je spíš řídká.
Začíná se ale zakulacovat v obličeji a objevovat druhá brada. Nechci jí nějak ublížit překrmováním, ale na druhou stranu mi přijde, že má prostě pořád vysloveně hlad, tak mi to zase nedá ji nenakrmit.
Už nevím, co s tím. Moc děkuju.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Dejte na svůj mateřský instinkt a na potřeby miminka. Dítě má být kojeno podle svých potřeb, to je bez omezování délky a frekvence. Kojení bez omezování je předpokladem úspěšného kojení. Omezované kojení může přinášet pouze problémy s prsy, snížení tvorby mléka, nespokojenost a nesprospívání dítěte. Některé děti jsou u prsu i 40-45 min. a i např.každou hodinu a neznamená to nic špatného. Každé dítě si samo reguluje kalorický příjem.Právě první dva měsíce mají děti nejvyšší váhové přírůstky a poté se snižují.Nebojte se tedy, dceři vyhovte….