Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Jak casto a dlouho kojit novorozence

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníJak casto a dlouho kojit novorozence
Mazerka zeptal se před 5 roky

Dobry den,
mam 10ti denni miminko. Z porodnice nas propustili s tim, ze nabiral 20g/kojeni, o 2 dny pozdeji u pediatra nebyl ale vahovy narust. Pediatricka mi tedy doporucila kojeni kazde 2 hodiny, v noci 1x za 24h nechat mimco vyspat. Take doporucila kojit cca 15min jedno prso (takto dlouho se mi zdalo pro maleho i dostacujici) a pak na 5 minut druhe prso. Po dalsich 3 dnech na vaze pribral 60g, pry je to ok a mam v kojeni takto setrvat, jen prodlouzit interval na 3hod.
Mne ale pripada, ze maleho porad jen nasilne budim na jidlo. Chtela jsem se tedy zeptat – pokud bude prospivat, neni lepsi nechat kojeni na miminku, ze si samo rekne? A je nezbytne dokrmovat i z druheho prsa?
Treti otazka – maly mi u prsu dost usina, simram mu tedy ucho / bradu apod, jak ale poznam, ze je jiz najeden a nema prao jen jako dudlik?
Dekuji moc za odpovedi

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

V případě,že dítě prospívá,není spavé a je dostatek mléka kojí se dle potřeb a přání dítěte.Pokud dítě neprospívá a je spavé je třeba mu do intervalů v kojení zasáhnout a budit ho častěji,prsa střídat(i vícekrát).V tomto věku může kojení trvat i 30-45 min.