Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

jak-ukoncit-kojeni-syn-pres-2-mesice

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Ukončování kojeníjak-ukoncit-kojeni-syn-pres-2-mesice
Monika zeptal se před 4 roky

Dobrý den, již od začátku bojujeme s kojením-polohy, rychlost, mléko, zánět prsa…Syn již 14 dní hrozně \\\“kouše\\\“, ale zoubky ještě nemá. Je to pro mě bolestivé a již jsme začali nasazovat umělé mléko, prso po zánětu nemělo dost mléka. Oba nás tato situace stresuje, tak bychom chtěli raději postupně přejít na umělé mléko. Chtěla bych se zeptat jak postupně snižovat laktaci?Syn navíc vyžaduje krmení po 2 hodinách, v noci je interval delší. I po umělém mléku, když vypije množství co má vydrží jen 2 hodiny, jak tento interval prodloužit aby pak mohl mít dávky umělého mléka? Jinak prospívá dobře (5.5kg).Na začátku podávání umělého mléka vypil pediatričkou doporučené množství, ale teď pije méně, může to být tím, že je kojen častěji, i když to tak má od narození? Děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Svou situaci můžete ještě zkusit osobně probrat s laktační poradkyní,která se na vaše kojení podívá a zjistí důvod bolesti(seznam je na našich stránkách).Pokud budete chtít kojení ukončit, doporučuje se postupné vysazování kojení a nahrazování ho UM.Postupné odstavování se doporučuje především z důvodu předejití případným retencím.Náhlé odstavení je velmi obtížné jak pro matku tak pro dítě, proto se mu pokud možno vyhněte. Kojení vynechávejte tedy postupně např. 1x za 2-3 dny. Další doporučení jsou:

  • Pokud máte velmi nalitá prsa, nebojte se odstříkávat do úlevy.
  • Jak často budete odstříkávat záleží na vaší potřebě úlevy.
  • Před odstříkáváním je dobré dát si horkou sprchu či teplý obklad na prsa, což vám pomůže se uvolnit a vyvolat let-down reflex, který uvolní mléko.
  • Úlevu vám přinesou i studené obklady
  • Nestahujte prsy, je to zastaralý způsob léčby a může vést k problémům s prsy.
  • Léky k zástavě laktace užívejte pouze po dohodě s lékařem..