Kojení

KATEŘINA zeptal se před 5 roky

Dobrý den,mám skoro 4 týdenní holčičku,před 2týdny se ji objevila moučnivka na jazyku a pak i zevnitř na licích a na patře.Už ji má dcera skoro pryč z pusinky.No a teď k dotazu po dobu moučnivky  my malá u kojení vydržela sát max.5 minut a za půl hodiny chtěla znovu,tak jsem s ní trpěla skoro týden.Teď už moučnivka opadla a malá saje i 10minut,vypije jen z jednoho pak je půl hodiny klidná a a pak vypije z druhého a někdy usne a spí třeba 3-4hodiny a pak se vzbudí a zase vypije jen z jednoho a pak zase za půl hodiny z druhého.Nebo neusne a jen tak půl hodiny vydrží a zase tahá cumel jak pominutá.Mám ji přikládat jak vyžaduje. A má druhá otázka se týče píchavé bolesti při kojení v prsech v podpaží Je to špatnou polohou při kojení,kojím v sedě nebo večer vleže,a ta bolest vystřeluje od bradavky do podpaží.Kojím přes klobouček,jelikož mám vpačité bradavky z ragádama.Co dělám spatn?

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Ano,určitě dceru kojte kdy bude chtít. Dítě má být kojeno podle svých potřeb, to je bez omezování délky a frekvence.Kojení bez omezování je předpokladem úspěšného kojení.Omezované kojení může přinášet pouze problémy s prsy, snížení tvorby mléka, nespokojenost a nesprospívání dítěte.Pokud měla dcera moučnivku je dost pravděpodobné,že můžete mít i vy na prsou candidu.Kvasinková infekce může být příčinou bolestivého kojení. Projevuje se zarudnutím dvorce,někdy pálením a svěděním.Aplikace protiplísňové masti na dvorec, úleva od bolesti a vymizení bolesti tuto diagnozu potvrdí.Někdy se kvasinkové onemocnění prsou neprojevuje zarudnutím, ale maminky udávají píchání nejen v prsou, ale také mezi lopatkami.
Také bakteriální či virové infekce,které mohou vzniknout při ragádách jsou příčinou bolestivého kojení. V těchto případech je nutné se obrátit na lékaře, aby problém řešili.Ragády na prsou opravdu mohou vzniknout špatnou technikou.Doporučujeme si ji nechat zkontrolovat laktační poradkyní(seznam je na našich stránkách).