Kojení

Petra zeptal se před 5 roky

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda dudlík má velký vliv na kojení? Malý má 2týdny, krásně se přisál už na porodním sále a i krásně papá, ale nastalo u nás období, kdy chce být jen u prsu, trošku potáhne a usne, jakmile ho přesunu do postýlky se probere a vyžaduje zase prso, žužlá si ručky a jak ho mám na rameni aby si odřihnul začne hned po kojení zase hledat. Přibírá pěkně mléka mám taky dost. Jen nevím jestli to je období a přečkat to, protože když není prsu pláče, nebo zkusit jen večer na spinkání dudlík. Bojím se ale aby potom nezapomněl techniku sání z prsu.
Ještě jednu otázku jestli můžu. Od porodu jím a piju mléčné výrobky. Teď měl malý ale v plenečce hlen a v něm takové krvavé žilky. Pan doktor řekl vysadit teď mléčné výrobky, ale v ten den měl ještě 5x pokakanou plínu a už to bylo v pořádku. Může tp tedy být tím mlékem nebo se ještě jakožto 2týdenni miminko může čistit po porodu?
Moc Vám děkuji za odpověď.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Zejména v porodnici a prvních dnech po porodu by dítě nemělo dudlík ani lahev dostat.Samozřejmě existuje určité procento dětí,kterým dudlík ani lahev nevadí.Protože ale dopředu nevíte jestli to vaše dítě bude umět,dudlík je lépe dítěti nenabízet. Dudlík špatně informuje dítě o potřebě sání,to se pak hlásí méně často.Pokud už je dudlík podáván je důležité,aby miminko prospívalo a nedostávalo ho místo toho,aby bylo přiloženo k prsu.