Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

kojeni-odrihnuti

VERONIKA zeptal se před 9 měsíců

Dobry den. Mam na Vas dva dotazu. 1. Kojeni z praveho prsa a odrihnuti a kojeni z leveho prsa a odrihnuti? Nebo pak najednout i po dokrmovovaji z lahvicky?  2 dotaz. Boli me leva bradavka jak se maly prisava boli to hodne 🙁 prosim o info co zlepsit aby to nebolelo. dekuju moc za rady

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 8 měsíců

Četnost odříhávání závisí na vás a dítěti a na tom zda miminko má tendenci ublinkávat. Většina dětí si po kojení nepotřebuje odříhnout, protože velmi často u prsu usnou a snaha o odříhnutí by je rušila. Neodkrkávání dítěti nijak nevadí. Polykání trochu vzduchu během kojení je nevyhnutelné a proto je důležité nevytvářet“stres“ z něčeho zcela běžného. Ve většině případů napolykaný vzduch nezpůsobuje dítěti žádné nepohodlí, protože vzduch se buď v těle absorbuje, nebo projde skrz zažívací trakt. Spolknutý vzduch není důvodem koliky. Rodiče často věnují hodně času odříhávání dítěte, což může vést k tomu, že dítě je neustále rušeno a pak unaveno. Pokud přesto z nějakého důvodu se nechá dítě odříhnout po kojení a do 5 min. si neodříhne ,není nutné pokračovat.
Nepíšete jak je miminko staré a zda vám laktační poradce zkontroloval techniku kojení. Důvodů bolesti může být celá řada od špatné techniky až po zdravotní problém např. candida….Zkuste kojit dítě co nejvíce v záklonu, nanaklánějte se nad něj.Pokud toto nepomůže, pozvěte si domů laktační poradkyni(seznam je na našich stránkách)a nechte si od ní techniku kojení zkontrolovat.Laktační poradkyně by dále měla i určit příčinu bolesti a případně vám doporučit adekvátní léčbu problému.