Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Kojit po těžké poporodní depresi?

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníKojit po těžké poporodní depresi?
Anonymní zeptal se před 8 roky

Dobrý den, ráda bych se zeptala na radu zkušených laktačních poradců. S prvním dítětem jsem měla hodně těžkou poporodní depresi, která po 3 měsících vyústila v myšlenky na sebevraždu a následnou měsíční hospitalizací na psychoterapii v psychiatrické léčebně Bohnice. Syn však roste, stává se z něj úžasný člověk a nám se podařilo počnout 2. miminko. Věřím a pevně doufám, že tentokrát to bude jiné – na druhé miminko se těším, už relativně vím, co mě čeká, jsem ponaučená i z přístupu v porodnicích a druhé dítě bych chtěla normálně plně kojit.
Můj gynekolog o poporodní depresi neví, to samé pediatr, k psychiatrovi už nějaký rok nechodím, obvodní sice údaje v kartě má, ale také neřeší. Předpokládám tedy, že není ani nikdo, kdo by mě přemlouval nekojit. To samé v porodnici – plánuji rodit doma. Takže můj dotaz je jasný – jaký postup byste doporučovali ženě jako já?
Mám ploché bradavky, po prvním porodu hned sestra v porodnici přinesla kloboučky, tentokrát nosím formovače od 5. měsíce a jsem přesvědčená, že budu kojit normálně.