Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

krouceni-problem-s-kojenim

Petra zeptal se před 5 roky

Dobry den,mam posledni dobou problémy s kojením.Dcera 3 měsíce se semnou pri každém kokeni pers.Chvilku pije,pak se začne kroutit a tlacit a je po kojeni.pije tak minutku.Nasledné přiložení je už boj. Davam ji po kazdem kojení krknout,davam i espumisan. Na prdiky trpi dost. Stolici ma tak 2-3x denně. Někdy maji vzhled michanych vajicek,pak zas žlutá voda a někdy i tmavě zelené. Snažím se konit správně.Kojim po 3 hodinach, večer naposled v 20h.  Pak jak kdy,kdyz  se zacne kroutit.Takze nekdy ve 2h, nebo ve 4 nebo az kolem 6h… Budu rada za každou radu. Děkuju

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Ve 3 měsících je poměrně častý bojkot kojení.Je možné,že vaše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste dceru kojit v klidném prostředí.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci a i přes den v polospánku,kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.