Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Málo mléka v prsou?

Dominika Jašková zeptal se před 5 roky

Dobry den, nohu pozadat o radu? Uz 14dni mi muj 7mi tydenni syn place u kojeni. Jsou to hodinove nareky place a vzpirani se u prsou (L+P) Kdyz uz je vycerpany nebo kdyz vyhraji boj, tak se prisaje a odtrhava se. Je to hodne sporadicke, tak 2 kojeni za den ale pije moc hezky, obzvlast z praveho prsu. Leve prso mi prijde nefunguje tak jak ma….syn je u nej nevrlejsi, nepije z nej dlouhymi loky jen si tak pocucava (ale slysim jak polyka). Odstrikavackou z nej dostanu sotva par kapek. 
Prvni mesic slapalo vse nadherne. Nevim, jestli nedelam ted neco spatne, nebo jestli prichazim o mleko? Kojim cca 8x za 24 hod. Syn pribyva na vaze moc hezky.
Jinak nahrivam prsa, piju teple caje, odtrikavam.
Muzou na to mit vliv silikony? Mam je pod svalem, ale driv nebyl problem, nevim proc by tak najednou nastal 🙁 
Dekuji. 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Pokud jste předtím se silikony kojila bez problémů není důvod aby nyní byl z tohoto důvodu problém.Pokud syn prospívá,pravděpodobně máte mléka dostatek. Důvod neklidu u prsu může být bojkot kojení.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste malého kojit v klidném prostředí.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci a i přes den v polospánku dítěte,kdy je více ochotné pít než v bdělém stavu.