Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Miminko odmítá kojení a pláče

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníMiminko odmítá kojení a pláče
Lenka Matějková zeptal se před 4 roky

Dobrý den, 
mám holčičku 4m. Dobře prospívá, plně kojíme. Před několika dny začala malá u prsu hystericky plakat a začala prso odmítat. Většinou v noci, ráno a dopoledne kojime bez problému, ale odpoledne a večer malá prso odmíta nebo u kojení pláče. Někdy se mi podaří ji přesvědčit a napije se, ale musím každý prs přiložit několikrát, protože mám evidentně odpoledne méně mleka. Někdy se mi nepodaří nakojit a musím ji dokrmit UM.
Snažím se pravidelně jíst, pít. Piju čaje pro podporu kojení. Před kojením masiruji prsa a stimulují bradavky, aby nemusela malá dlouho tahat, než se spustí mléko. Zkoušela jsem kojení s kloboučkem i bez něj. Ráda bych ještě plně kojila.
Můžete mi poradit, co udělat, abych podpořila laktaci a zase jsme plně kojili?
 
Děkuji, Lenka

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Večerní důvod neklidu u prsu jak píšete je méně mléka. Dceru zkoušejte přikládat v polospánku, kdy děti odmítající prs lépe spolupracují. Před kojením prsa nahřejte, promasírujte. Během dne si po nakojení můžete ještě odstříkávat. Tím podpoříte tvorbu mléka a pokud se vám podaří nějaké mléko odstříkáváním za den nasbírat, můžete ho dceři večer podat nějakým alternativním způsobem.Klobouček nedoporučujeme- může snižovat množství mléka v prsu.