Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Podpora Laktace

Monika zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
Chtěla bych požádat o radu, jak zvýšit laktacni. Mám tritedenniho syna, kterého bych velmi ráda plně kojila, ale bohužel musím převážně krmit UM. 
Mléko se mi spustilo až čtvrtý den po porodu, do té doby jsem neměla ani mlezivo. Řekla bych, že problém nastal už v porodnici, kde nám nebyl umožněn bonding (otec nemohl být pri porodu a nikdo z personálu neměl kapacitu se mnou po porodu zůstat na porodnim boxu) a následně jsme byli separovani z důvodu nedostatku lůžek na oddělení sestinedeli. 
Syna kojim každé 2-3 hodiny – deset minut každé prso minimalne (v noci miva interval o něco delsi), poté ho nakrmim UM z lahve. Mezi krmením mléko ještě odstrikavam odsavackou (10 minut každé prso), abych navysila „poptavku“  ale z obou prsou odsaji maximálně 20 ml. 
Pijí hodně tekutin, jim vývar, jídla bohatá na železo, beru vitamíny a homeopatika Ricinus comunis, piju kojici čaje, poměrně se i vyspím.
Je ještě něco, co bych mohla udělat, abych laktaci navysila? 
Předem moc děkuji.
Monika 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Jako první věc by jsme doporučovali malému dokrm nepodávat lahví, ale nějakým alternativním způsobem nejlépe cévkou u prsu. Z lahve mléko teče lépe a rychleji a děti poté lahev preferují před prsem a u prsu nesají tak efektivně jak by bylo třeba pro zvýšení tvorby mléka( usínají a počkají si na následný dokrm).Přikládejte syna co nejčastěji i 12x-15x za den. Prsa během jednoho kojení vícekrát vystřídejte. Nejlépe je s dítětem zalehnou a být s ním v kontaktu kůže na kůži, což vede ke zvýšení tvorby mléka. Mezi kojením 8x 10-15 min. odstříkávejte. Na množství odstříkaného  mléka nezáleží.