Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Poraněná bradavka

Barča zeptal se před 6 roky

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat co s poraněnou bradavkou. Ze začátku kojení jsme měli trochu problémy s prasklinami, ale postupem času se kojení upravilo a praskliny zmizely. Celou dobu to bylo v pořádku, ale teď (malému teď bude 5 měsíců) asi dva týdny trpím opět. Přímo pod bradavkou (mezi čudlíkem a dvorcem) se mi udělala jakoby díra. Malý je takové dravé miminko a asi chtěl mlíčko dostat co nejdříve, tak bradavku různě natahoval, až to začalo fakt bolet a všimla jsem si té dírky. Je to mokvavé a nestíhá se mi to zahojit. Kojit jen z jednoho nechci, protože to druhé se cca po šesti hodinách tak moc nalije, že bych musela použít odsávačku a prasklina by se opět natrhla. Takže vždycky zatnu zuby a kojím. Napadla mě fialka, ale nevím, zda je vhodná do otevřené rány…  Předtím když jsem mlíčko odstříkala, použila jsem lahvičku calma pro kojené děti, teď už ani to nejde. Malý ji nechce, ani když je úplně vyhladovělý, plive ji ven, kouše ji dásenkama a hrozně se vzteká. Takže mlíčko co mám dopředu zamrazené mi asi bude k ničemu 🙁 
Omlouvám se za slohovku, ale je toho hodně co bych potřebovala vědět.Nevím který doktor by mi měl poradit ohledně bradavek. Normálně obvodní lékař? Nebo doktorka malého?
Předem děkuji za jakoukoliv radu. S pozdravem Barča

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 6 roky

Genciánovou violeť vyzkoušet můžete,ale pouze v omezeném množství.Hodně vysušuje a mohla by vám prasklinu ještě zhoršit.Na ragádu můžete vyzkoušet např.hojivé hydrogelové náplasti.Pokud píšete,že vám rána mokvá je možné,že může být prasklina infikována a bude potřeba použít na léčbu ATB mast.Prsa ukažte lékaři, nejlépe kožnímu nebo gynekologovi a vše s ním zkonzultujte.Jakákoliv lahev není pro kojené děti vhodná.Syna můžete v případě potřeby dokrmit nějakým alternativním způsobem např. stříkačkou,lžičkou,hrníčkem s pítkem.