Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Postupné odstavení ročního dítěte

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Ukončování kojeníPostupné odstavení ročního dítěte
Jindřiška zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
dceru od 6. měsíce spolu se záváděním příkrmů kojím pouze v noci a ráno, přes den podávám lahev svého odstříkaného mléka. Vypije přes den cca 300 -400 ml. V noci si myslím dalších 200ml. Holčička je spokojená a za mě může kdokoliv mléko podat. Mléka mám dost, uchovávám v mrazáku několik litrů a (tím pádem) stále hubnu, ráda bych postupně kojení ukončila, především v noci.
Mám tedy dva dotazy – 1. Opravdu v noci mléko nepotřebuje? Mám zkusit dát čaj, který již pije nebo nic raději? 2. Dítě ještě nemá zoubky, ale jí toho celkem dost – maso, zeleninu, jogurt, nikoliv však pevnou stravu. Mám mu tedy postupně vynechávat dávky mléka a nahradit čajem/vodou? Umělé mléko podávat nechci, pokud to tedy není nutné. Velmi děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Roční dítě již noční kojení nepotřebuje a nepotřebuje ani podávat jiné tekutiny.V tomto věku již podávání umělé výživy není třeba, stačí dostatek mléčných výrobků,případně může pít již malé množství kravského mléka.Pokud se tedy chystáte dcerku odstavit,dávky mateřského mléka ji postupně nahrazujte příkrmy a nechávejte zapít čajem,vodou.V 1 roce by již měla jíst i tužší stravu.