Z jednoho prsa málo mléka

Anna Příhodová zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o pomoc – moje 9denní miminko, které vykouklo na svět císařem, ode mě málo pije. Podle doktorky by měl vypít 70ml, což jsem – jak se ukázalo – v žádném případě nenakojila z jednoho prsu a tak v rámci jednoho kojení (po 3 hodinách) kojím z obou (každé cca 15min). Nicméně z pravého nakojím i tak více méně nic (nic, anebo 10ml), z levého je to různé (30 – 50). Dostali jsme tedy nutrilon s tím, že ho mám přikrmovat.
Máte prosím nějaký tip, jak to pravé také rozkojit, alespoň tak, jako to levé? Nevím, zda to je tím, že by tam mléko nebylo, anebo nějakým špatným přikládáním. Po „odpojení“ ale vidím, že nějaká kapka by tam i ještě byla… Když přiložím pravé, levé a pak zkusím ještě jednou pravé, tak malý ale už usíná a nenatáhne nic.
Trochu také bojujeme s těmi příkrmy – snažím se přes prst a stříkačku, ale trvá, než vždy najdeme ten správný grif, aby si to vycucnul sám. Existuje nějaká rada, jak na to správně?
Děkuji Vám za pomoc.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Aby jste zvýšila tvorbu mléka, přikládejte dítě co nejčastěji 12x-15x za den.Prsa během jednoho kojení vícekrát vystřídejte. Nejlépe je s dítětem zalehnou a být s ním v kontaktu kůže na kůži, což vede ke zvýšení tvorby mléka. Mezi kojením 8x 10-15 min.odstříkávejte nejlépe elektrickou odsávačkou na dvě prsa. Na množství odstříkaného  mléka nezáleží. Pijte čaj pro kojící matky. Vyzkoušet můžete bylinky řecké seno a jestřabinu lékařská ev. homeopatika Ricinus comunnis 5 CH.Dokrm doporučujeme podávat alternativním způsobem nejlépe cévkou u prsu. Pozvěte si domů laktační poradkyni(seznam je na našich stránkách)a nechte si od ní tento dokrm ukázat.