Národní komise kojení k revidovaným pokynům BFHI
Světová zdravotnická organizace (WHO) a Dětský fond OSN (UNICEF) vydala dne 11. dubna 2018 konečnou revidovanou verzi prováděcích pokynů: Ochrana, propagace a podpora kojení v zařízeních poskytující péči matce a novorozenci.
Souhlasíme s WHO a UNICEF, že „Kojení je zásadní součástí realizace práva každého dítěte na nejvyšší dosažitelnou úroveň zdraví a zároveň respektuje právo každé matky učinit informované rozhodnutí o tom, jak nakrmit své dítě na základě důkazů a informacích bez obchodních zájmů a nezbytné podpory, která jí umožní provádět rozhodnutí. “
Souhlasíme také s tím, že „prvních několik hodin a dnů života novorozence je kritickým oknem pro iniciaci kojení a poskytnutí podpory matkám, kterou potřebují k úspěšnému kojení a že „hlavní účel iniciativy BFHI je zajistit, aby matkám a novorozencům byla poskytnuta včasná a přiměřená péče před a během pobytu v zařízení poskytujícím mateřské a novorozené služby, aby bylo možné vytvořit optimální krmení novorozenců, což podporuje jejich zdraví a rozvoj. “
Oceňujeme plné uplatňování Mezinárodního kodexu náhrad mateřského mléka a rezolucí Světového zdravotnického shromáždění (Kodex), strategii výživy kojenců založenou na důkazech a průběžné interní sledování dodržování příslušných klinických praktik začleněných do BFHI-Krok 1.
Stojíme ve spojení s WHO a UNICEF na cíli škálování univerzálního pokrytí BFHI a zajištění jeho dlouhodobé udržitelnosti.
Pozadí
WHO a UNICEF provedly hodnocení silných a slabých stránek BFHI k revitalizaci iniciativy i globálních standardů.
Vysvětlení klíčových doporučení vysoké úrovně
- Vlády by se měly zapojit do provádění BFHI na národní í úrovni a měly by se snažit integrovat dní normy do vnitrostátních systémů.
- Profesní organizace odpovědné za předporodní přípravu by měly do svých osnov začlenit postupy obsažené v 10 krocích k úspěšnému kojení (10 kroků).
- Vyvinout úsilí, aby veřejnost upozornila veřejnost na význam kojení, rizika umělé výživy a praktik, které pomohou chránit, propagovat a podporovat kojení.
- Je třeba usilovat o ochranu kojení, rodin a zaměstnanců před komerčním marketingem a neetickými tlaky.
- BFHI by měl být začleněna do jiných stávajících národních programů a koordinována s úsilím o podporu kojení v komunitách a na pracovišti na celostátní úrovni.
Zvýraznění klíčových komponent pokynů po revizi
- Zdůrazňuje význam výlučného kojení po dobu 6 měsíců pro zajištění výživy, živin a energie potřebné pro fyzický a neurologický růst a vývoj;
- Zahrnuje jasný soubor globálních kritérií.
- Zachovává 10 kroků v jejich původním pořadí. Zahrnuje změny formulací, které jsou obecnější a navržené tak, aby umožňovaly budoucí začlenění nových a / nebo aktualizovaných důkazů. Vysvětluje záměr každého z kroků a nabízí jasné pokyny pro jejich provádění.
- Každý z 10 kroků přispívá ke zlepšení podpory kojení, a zdůrazňuje, že je nutné provést a dodržovat všech 10 kroků, aby bylo dosaženo optimálního dopadu na kojení.
- Poskytuje aktualizované pokyny pro bezpečné provádění postupů a sledování novorozenců. Připomíná poskytovatelům zdravotní péče důležitost individualizované péče.
- Popisuje význam porodních postupů vhodných pro matku a dopad porodních praktik na kojení. Zdůrazňuje, že je důležité, aby zdravotničtí pracovníci byli informováni o těchto postupech a jejich odpovědnosti za vzdělávání matek; Odkazuje je na další pokyny WHO, kde jsou uvedeny další podrobnosti o konkrétních postupech.
- Zdůrazňuje význam kojení nebo mateřského mléka pro všechny novorozence, o které je v zařízení pečováno, zahrnutím některých pokynů, ukazatelů a standardů pro poskytování podpory kojení předčasně narozeným kojencům kromě pokynů, ukazatelů a standardů, které byly tradičně zahrnuty pro donošené novorozence.
- Stanovuje mandát pro to, aby byly důkazy a postupy obsažené v 10 krocích zahrnuty do osnov předškolního vzdělávání ve zdravotnictví, přičemž je třeba zachovat potřebu pokračovat v dalším vzdělávání, dokud to nebude splněno a několik tříd absolvuje a neproběhne do praxe.
- Vysvětluje odpovědnost zdravotnických zařízení a odborníků za provádění a dodržování mezinárodního kodexu a uvádí jej na první místo v kroku 1, čímž se stanoví etapa pro začlenění mezinárodního kodexu do všech aspektů péče o matku a novorozence.
- Zdůrazňuje význam a navrhuje systémy pro sledování a udržování těchto postupů;
- Poskytuje jasně definované ukazatele, které lze snadno posoudit a které umožní srovnání mezi zeměmi. Zachovává všechny ukazatele na úrovni 80 %.
- Uznává význam veřejného uznání, jako je akreditace, jako klíčového hnacího prvku změny; Poukazuje na potřebu externího hodnocení nebo hodnocení jako jednoho z klíčových principů zlepšování kvality a uznává proces, jak se stát BFH nemocnicí s dopady na zdraví matky a dítěte. Konstatuje, že kvalita péče o kojení se v zařízeních označených jako „Baby-friendly“ jednoznačně zlepšuje a zlepšila, pokud se dodržuje všech 10 kroků.
- Nabízí robustní vedení pro další možnosti zvyšování kvality v zemích, kde jsou tradiční možnosti akreditace mimo dosah.
- Posiluje úlohu zařízení poskytujících mateřské a novorozenecké služby při určování vhodných komunitních zdrojů pro pokračující a důslednou podporu kojení. Připomíná zařízením, spolupráci s okolní komunitou za účelem posílení takových zdrojů.
Výzva k akci
Implementovat všech 10 kroků BFHI po revizi 2018 do všech zdravotnických zařízení pečujících o matku a dítě.
Další kroky
WHO ve spolupráci s UNICEF poskytne další nástroje pro školení, monitorování a obhajobu iniciativy BFHI, která by pomohla sledovat pokrok v řešení, vývoj nástrojů a provádění pokynů BFHI. NKK připravila a jednohlasně schválila Standardní postup péče o matku a novorozence podle zásad Baby-friendly Hospital Initiative-podpora kojení a zlepšení perinatální péče o matku a novorozence, se kterým byly seznámeny v rámci různých aktivit zdravotníci z novorozeneckých odděleních.