Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Novinky

Varování

VAROVÁNÍ

Moringa oleifera (M. oleifera ) je rostlina obsahující přírodní produkty, jako je kaempferol, quercetin a hesperetin.

SZÚ nedoporučuje užívat během těhotenství a kojení.

Moringa v těhotenství (mojemoringa.cz)

 

Vyjádření FDA z května 2023

https://www.fda.gov.ph/fda-advisory-no-2023-1044-public-health-warning-against-the-purchase-and-consumption-of-the-unregistered-food-supplement-unbranded-malunggay-moringa-oleifera-herbal-capsule-herbal-food-supp/

Poradní číslo FDA č.2023-1044 || Varování veřejného zdraví před nákupem a konzumací neregistrovaného doplňku stravy „(NEZNAČKOVÉ) bylinné kapsle Malunggay (Moringa Oleifera) – bylinný doplněk stravy bez schválených terapeutických nároků“

Food and Drug Administration (FDA) varuje všechny zdravotnické pracovníky i širokou veřejnost, ABY NEKUPOVALI A NEPOUŽÍVALI neregistrovaný doplněk stravy:

  1. (NEZNAČKOVANÁ) Malunggay (Moringa Oleifera) bylinná kapsle – bylinný doplněk stravy Bez schválených terapeutických tvrzení

FDA prostřednictvím online monitorování nebo postmarketingového dohledu ověřila, že výše uvedený doplněk stravy není registrován a nebylo vydáno žádné odpovídající osvědčení o registraci produktu (CPR). Podle republikového zákona č. 9711, jinak známého jako „Zákon o správě potravin a léčiv z roku 2009“, výroba, dovoz, vývoz, prodej, nabízení k prodeji, distribuce, převod, nespotřebitelské použití, propagace, reklama nebo sponzorství zdravotnických produktů bez řádného povolení je zakázáno.

Vzhledem k tomu, že tento doplněk stravy neprošel procesem hodnocení FDA, agentura nemůže zaručit jeho kvalitu a bezpečnost.

Všechna dotčená zařízení jsou varována, aby nedistribuovala, nepropagovala ani neprodávala uvedený potravinový doplněk porušující pravidla, dokud nebude vydáno CPR, jinak budou přísně dodržovány regulační opatření a sankce. Vždy zkontrolujte, zda je produkt registrován u FDA pomocí funkce FDA Verification Portal dostupné na https://verification.fda.gov.ph . Můžete také vyhledat registrační číslo FDA na štítku produktu, pokud je k dispozici, nebo jednoduše zadat název produktu.

Všechny orgány činné v trestním řízení a místní vládní jednotky jsou žádány, aby zajistily, že tento produkt nebude prodáván nebo zpřístupňován na trhu nebo v oblastech jurisdikce.

Celní úřad se vyzývá, aby omezil vstup neregistrovaných dovážených produktů.

Pro více informací a dotazy ohledně tohoto doporučení laskavě kontaktujte FDA Center for Food Regulation Office and Research prostřednictvím e-mailu cfrr@fda.gov.ph s uvedením předmětu, příslušného poradenství, nebo volejte (02) 8857-1900 místní 8105 a 8112 .

Chcete-li nahlásit jakýkoli prodej nebo distribuci neregistrovaného doplňku stravy, zašlete nám laskavě e-mail na adresu ereport@fda.gov.ph .

Tímto se žádá o šíření tohoto poradenství všem zúčastněným.

Odkaz na přílohu