Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

caste-nocni-kojeni

Andrea Krokerová zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
syn 5 měsícú se mi cca měsíc budí v noci každou hodinu a potřebuje být u prsa. Kde si trošku pocucá a ihned zase usne. Zkoušela jsem dávat místa prsa dudlík a nebo nedávat nic a nevšímat si ho. Ale v obou případech následoval velký pláč a křik.
Přes den je kojený cca co 2 hodinky, nedávám ještě žádný příkrm, ani čaj a vodu, pouze kojim. Na začátku 5.měsíce měl 7810g a 65 cm.
Prosím vás o radu, zda vůbec lze tuto noční závislost nějak eliminovat a nebo to přejde samo časem?
Děkuji za radu, AK.
 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

To,že vaše dítě vyžaduje v tomto věku časté kojení je zcela normální.Mezi 5-6 měsícem děti  prochází tzv.růstovým spurtem a proto mohou vyžadovat častější kojení.Měla by jste vyhovět dítěti, protože každé dítě se rodí s různou potřebou sání.Po celou dobu kojení platí, že by mělo být kojeno podle své představy.Měla by jste se naučit odpočívat spolu s dítětem a mezi členy rodiny rozdělit starost o domácnost, kojit vleže, kdykoliv je to možné.Můžete manželovi navrhnout, aby v noci místo vás dítě dokrmil vaším odstříkaným mlékem např. z hrníčku.Časté buzení může také souviset s temperamentem dítěte.Pokud syn pouze u prsu“ žužlá a uklidňuje se je možné,že si pouze užívá vaši blízkost a to,že vás má v noci pouze pro sebe.Toto je časté v případě,pokud je v rodině ještě starší sourozenec.