Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Dítě nenabira ma vaze

Lucia Greguss Obysovska zeptal se před 3 měsíce

Dobrý den, chtela bych vás poprosiť o radu. 
mala se narodila 16.10 s porodni váhou 3740g. Z nemocnice nás pripustili s váhou 3300g po 5 dnech. Rodila jsem sekci 12 dnu pred terminem. 
mala je plne kojená, dnes jsme byly na kontrole u pediatričky 21.11. Mala mela váhu 3980g. Za 4 tydny o pripustení pribrala 680g dnes pediatrička rikal že už by mela vážiť 4750 g podle tabulek. 
prosim o radu jestli mala nabira dostatecne nebo je problem a je potreba prejsť na umelou výživu jak radila pediatrička 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 měsíce

Pokud dcerka přibrala za měsíc 680g je její průměrný denní váhový přírůstek 24 g což je v tomto věku naprosto normální. Nepíšete, zda je dcera nějak neklidná nespokojená….Pokud je dcerka u prsu spokojená, saje efektivně, aktivně, neusíná, po kojení je spokojená, má 6-8 počůraných plenek a několik stoliček denně je všechno v pořádku. Pokud by jste měla pocit, že dceři vaše mléko nestačí, bylo neklidná, nespokojená přidejte kojení. Tím se vždy začíná pokud třeba miminko nemá dostatečné váhové přírůstky na váze. Dále si můžete zkusit půjčit váhu a dcerku si každý den např. večer zvažte. Pokud bude přibírat v průměru 20g je vše v pořádku. Důležité je také, aby paní doktorka dceru měřila a vy si poté její prospívání můžete sama kontrolovat v percentilovém grafu pro kojené děti, který by jste měla mít v očkovacím průkaze dítěte.