Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Dokrmení v nepřítomnosti, příkrmy

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Alternativní způsoby dokrmováníDokrmení v nepřítomnosti, příkrmy
Anežka zeptal se před 5 roky

Dobrý den,
prosím o radu, jak vhodně dokrmit miminko při mé nepřítomnosti. Synovi jsou 4 měsíce, plně ho kojím. Zkoušela jsem ho dokrmit stříkačkou, následně i se sondou, dále lžičkou, ale odmítal to, velmi plakal a nakonec většinu toho, co vypil, tak i vyzvrátil. Nakonec jsem mu zkusila dát i lahvičku, ale odmítá i tu a nejde mu z ní sát. Jiné alternativy než prso prostě odmítá. Je možné, že by si na to měl zvykat delší dobu? Prosím o radu, jak mám postupovat dále. Samozřejmě nechci nijak narušit jinak bezproblémové kojení.
Dále jsem se chtěla zeptat, jaký máte názor na tzv. imunologické okno? Doktorka mi doporučila začít s příkrmy, ač syn prospívá. Odůvodnění bylo právě imunologické okno.
Děkuji předem za odpovědi.
Anežka

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

U prospívajících, kojených dětí se doporučuje zavádět příkrmy až od ukončeného 6 měsíce.Více informací o imunologickému oknu a neoprávněnému zavádění příkrmů před 6 měsícem najdete na našich stránkách.Nepíšete, zda dokrmujete vaším mlékem nebo UM.Pokud UM je možné,že neodmítá způsob podání,ale UM.Jestliže se takto chová u dokrmu vaším mlékem,nezbyde vám nic jiného než alternativní způsoby dále zkoušet.Vyzkoušet můžete ještě hrneček s pítkem. Vše mu zkoušejte nabídnou v polospánku, kdy děti lépe spolupracují.