Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Hořké MM, dokrmování

Veronika H. zeptal se před 4 roky

Dobrý den,
mám 6 týdnů starého syna, kterého musím od začátku dokrmovat. Měl žloutenku, je stále hodně spavý, na jídlo se sám nebudí, takže ho musím budit já každé tři hodiny. Díky dokrmům postupně přibírá na váze. Dokrmuji přes prst stříkačkou odsátým MM. Syn si z prsu vytáhne téměř po hodině kojení vetsinou jen 40ml. Výjimečně zvládne vypít dávku, kterou by měl dostat. Pozvala jsem si i laktační poradkyni, přes to se nám nedaří. Přijde mi, že pije, dokud mléko teče, ale pak je líný dál tahat. Je to možné? A mám naději, že se to jednou zlomí?
Druhý dotaz se týká ohřátého MM z lednice. Vždy druhý den už je mléko hořké. Sklenice i odsavacku pravidelně sterilizuji po každém odsávání. Je mléko zkažené nebo je v pořádku?
Děkuji.

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 4 roky

Pokud píšete,že syn nesaje efektivně jestliže mu mléko rychle neteče,můžete vyzkoušet mu podávat případný dokrm cévkou přímo u prsu.Návod najdete na internetu nebo by vám vše měla ukázat laktační poradkyně. Aktivita syna u prsu by se měla zlepšit po úplném odbourání bilirubinu (novorozenecké žloutenky).Pokud jste dodržela všechny zásady správného skladování, MM je určitě v pořádku.Chuť mléka může být ovlivněna vaší stravou ,hořkou chuť mohou způsobovat vysrážené mastné kyseliny.