Infekce na bradavkách

Eva zeptal se před 7 měsíců

Dobrý den, 
mám desetiměsíční dceru, kterou v současné době kojím už jen v noci. Asi měsíc řeším celkem výrazně bolestivé bradavky. Jsou červené, přijde mi že i nateklé, praskají, olupuje se z nich kůže. Bolest přichází hlavně u kojení, ale velmi citlivé jsou i na pouhý dotek či posun trička po nich.
Zkoušela jsem nejdřív jen pořádně větrat, chodit bez podprsenky, mazat kokosovým olejem… později jsem na bradavky i do pusinky dcery používala Neocide gel.. posledních 10 dnů jsem přes den používala Canesten krém, přes noc kdy kojím nechala Neocide gel..dnes už jsem nevydržela a dojela na kožní..předepsali mi Fucicort, což jsem se ale dočetla, že obsahuje silný steroid..
Nevím už čím si pomoci, nechci přestat kojit, ale zároveň nechci dceři škodit takovouto chemií (samozřejmě bradavky před kojením důkladně omyjí, ale…)
Prosím, máte zkušenosti s něčím takovým, případně co s tím?
Doplním jen, že problémy se vyskytly cca týden po prořezání prvních zoubků, ale to může být pouze náhoda. A dcera mě při kojení do bradavek nekouše.
Děkuji za případné rady

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 7 měsíců

Takto po emailu pokud prsa nevidíme je těžké určit příčinu vašich potíží. Dle popisu se pravděpodobně jedná o candidu nebo ekzém. Pokud vám kožní lékař předepsal tento krém pravděpodobně se přiklání k ekzému. Nepíšete, zda jste alergik nebo jste například v dětství neměla atopický ekzém. Každopádně pokud vám nic z léčivých preparátů co jste již zkoušela nezabralo zkusila bych léčbu, kterou vám naordinoval váš lékař.