Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Miminko odmítá kojení a pláče

Otázky a odpovědiKategorie dotazu: Problémy při kojeníMiminko odmítá kojení a pláče
Anonymní zeptal se před 8 roky

Dobrý den,
mám dvouměsíčního chlapečka a už od začátku mi v porodnici sdělili, že nemám dost mléka a začali ho dokrmovat umělou výživou, nejdříve stříkačkou. Měla jsem i problém s technikou kojení a doporučili mi medůzky a malý začal lépe sát. V té chvíli mi bylo sděleno, že už klidně může používat při dokrmu láhev, když používám medůzky a tak jsme to i začali dělat.
Nějaký čas šlo vše dobře, mléka jsem sice stále neměla dost, ale vždy jsem malého nejdřív nakojila od sebe, dala mu moje odstříkané mléko  (mezitím jsem ještě odsávala mléko, abych si zvýšila tvorbu mléka) a pak dostal příkrm.
Nicméně už asi 3 týdny má šílené záchvaty pláče, když má být kojen a chce jen lahev. Z ní pije bez problémů a krásně prospívá. Snažila jsem se mít trpělivost a zkoušet dál kojit, když byl opravdu hodně hysterický, nechala jsem ho u prsu ležet a dala jsem mu z lahve, aby neměl znechucené toto místo. A také se to na nějaký čas zlepšilo, začal zase pít, i když si pořád malinko stěžoval, ale spravilo se to.
Nicméně teď je to opět zpěta nepije ode mě už vůbec. Vždy dostane šílený histerický záchvat a nic s ním nesvědu. Bohužel i mléka mám méně, nyní už nakojím pouhých 30-40 ml a malý vypije 150-200 ml. Možná to souvisí i s tím.
Každopádně moje otázka zní, má v tomto cenu pokračovat? Chci synovi poskytnout to nejlepší, což si myslím, že je moje mléko. Nicméně každý týden navíc dostávám horečky ze zadrženého mléka, přestože ho mám málo a navíc poctivě odsává. Ani nemluvím o šíleném koloběhu neustálého odsávání, sterilizování a přesvědčování syna ke kojení. Stojí těch 40 ml za to v kojení resp. v mém případě jen odstříkáváním pokračovat?
A šlo by ještě zvrátit synovu nechuť ke kojení?
Předem vám velmi děkuji za odpověď!
Markéta