Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Můžu se ještě rozlomit?

Michaela zeptal se před 3 roky

Dobrý den,
mám první miminko a bojujeme od začátku a kojením. Už 3 den v porodnici jsem skončila u odsávání a přikrmu kvůli ragádám do krve a pláčem bolestí při kojení. Dcera po kojení 30 minut z obou prsou přibrala třeba jenom 4 gramy. Vždy když jsem se jí snažila opravit při špatném přisátí, vztekle trhala hlavičkou. Domů jsme šly s tím, že budu kojit s kloboučky hned jak se to aspoň trochu zahojí. 3 den doma mi vyskočili 40tky horečky a dostala jsem antibiotika vhodné pro kojící. Malá moje mléko nechtěla a tak si zvykla na krmení nejdříve stříkačkou, potom z lahvičky.
Teď když ji přiložím k prsu, rozčiluje se a křičí protože mléko neteče hned a mám ho opravdu málo ( z obou prsou odsaju většinou 10 ml víc se zatím povedlo akorát v porodnici. Můžu se ještě rozkojit? Investovat do osobní návštěvy laktační poradkyně nebo nemám dceru stresovat, když pěkně prospívá a je spokojená? Nemůžu se vnitřně smířit s tím, že nejsem schopná ji plně kojit.
 
Děkuji za odpověď
Michaela

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 3 roky

Pokud se chcete vrátit ke kojení, určitě by jsme doporučovaly návštěvu laktační poradkyně, která s vámi vše osobně probere a  zkontroluje vám techniku kojení. Pokud jste měla bradavky takto poničené určitě je chyba v technice kojení .Pro navýšení laktace je třeba často kojit a odstříkávat(10-15x denně)Bylo by určitě dobré, nepodávat dokrm lahví, ale nějakým alternativním způsobem, nejlépe cévkou přímo u prsu. Dále si mezi kojením často odstříkávejte rukou nebo elektrickou odsávačkou(na množství odstříkaného mléka nezáleží).Toto vše by mělo pomoci navýšení laktace.