Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

pláč při kojení

Eva zeptal se před 8 roky

Dobrý den,
máme problém při kojení 3měsíčního miminka. Dcera od návratu z porodnice pije co 4hodiny, v noci tedy cca7hod. při první menstruaci plakala u kojení. Poté bylo vše v pořádku, nyní se ale další menstruace nedostavila, dcera u kojení neskutečně pláče. Zkusím vždy zmáčknout bradavku a mléko se objeví. Spát vydrží i 4hodiny v kuse. Stolici má ovšem tak 1x za týden a bolí ji i prdíky. Nejím pečivo, snídám ovesnou nebo pohankovou kaši, jím jogurty, ovoce, rozinky, piju meltu a lněné semínko.
 
Moc děkuji za odpověď

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 8 roky

Nepíšete, zda se dcera nakonec napije.Váše dcera pravděpodobně kojení bojkotuje.Nejčastější příčiny bojkotu můžou být:málo nebo naopak hodně mléka, silný vypuzovací reflex,omezované kojení,rušivé momenty při kojení(hluk,rádio,televize,deodorant),nemoc dítěte,příliš podnětů z nabitého denního programu,změna chuti mléka po léku,potravě,menstruaci….
Zkuste ji kojit v klidném prostředí.Buďte v neustálém kontaktu s dítětem kůže na kůži.Prsy před kojením připravte nahřátím,promasírováním(v případě zhoršeného toku MM).Zkuste kojit hlavně v noci,nebo v polospánku kdy je dítě více ochotné pít než v bdělém stavu.3 měsíční dítě již nemusí mít stolici každý den.