Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

rihani-a-bolesti-briska

Barbora Doležalová zeptal se před 5 roky

Dobrý den, 
Ráda bych Vás poprosila o radu. Mám 12ti týdenního syna. Od začátku kojím. Poslední asi 3 týdny máme při kojení problémy s tím, zme při pití spolyká moc vzduchu a když ho to tlačí v bříšku, začne se od prsa odtahovat. Dám ho odbrknout, což si většinou do minuty odbrkne, ale neodbrkne všechno a nějaký vzduch mu tam stejně zůstane. A dokud všechno nevybrká, tak se nemůže najíst dál. Tohle odbrkávání ale trvá klidně i přes půl hodiny. Nepláče kvůli tomu ale skuhrá a vidím že ho to trápí.
Když začínám kojit, tak se občas mlíčkem začne dusit, tak mě napadlo, jestli mi mléko třeba neteče moc rychle, že ho nestíhápít. 
Špatnou technikou kojení to není. Přisaje se vždy pěkně a neslyším že by polykal vzduch. Občas už je to frustrující, protože vidím že má hlad, ale dokud ho v bříšku tlačí vzduch tak se nenají.
jinak na prdíky netrpíme a nezvrací.
Děkuji Vám za radu a pomoc

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Dle toho co popisujete se jedná pravděpodobně o silný vypuzovací reflex. Zkuste si případně těsně před kojením trochu odstříkat, zvolte polohu při kojení takovou, abyste byla spíše v záklonu(polosedě), aby mléko gravitací tak snadno nevytékalo. Během kojení, když budete vidět, že se dítě zalyká, položte celou dlaň na prs a mírně stlačte.Tok mléka se tím zpomalí.