Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Bolestivé bradavky

Tereza Velíšková zeptal se před 5 roky

Dobry den, 
obracím se na vás s prosbou o pomoc či radu. Dnes jsme s miminkem 5 dní po porodu a najednou z ničeho nic mi otekla jedna bradavka a zároveň obě jakoby popraskaly – mírně krvácejí při přisátí miminka. Miminko stále přikládám a kojím, ale oteklou bradavku malý nemůže pořádně chytit a pokaždé se po dvou příštích pustí a začne plakat… V porodnici jsme neměli vůbec žádný problém. Malý vypil na jedno kojení klidně 25ml a byl spokojený. Spokojený je i teď, nicméně trápí mě bolest bradavek a zároveň neschopnost kojit z prsu s oteklou bradavkou. Mohla bych poprosit o radu jak bych mohla pomoci sobě od bolesti a miminku k přisátí? Bojím se abych nemusela přestat kojit. Techniku kojení máme zatím pouze v leže kvůli poporodním poraněním velkého rozsahu – zatím si nemohu sednout ani na plovací kruh. Co se týká velikosti prsů, tak mám poměrně velká prsa. Ještě dodávám že dbám na správnost techniky a polohy při kojení. 
Moc děkuji za pomoc a věřím, že mi poradíte jak na kojení bez potíží, popřípadě jaké zvolit pomůcky na zmírnění či odstranění výše zmíněných obtíží.
Hezký den přeji 
Tereza 

1 Odpovědi
Laktační liga Personál odpověděl před 5 roky

Pokud máte prsa rozpraskané do krve je pravděpodobně špatná technika kojení.Takto po emailu vám bohužel nedokážeme pomoci..Je třeba,aby se na vaše kojení podívala laktační poradkyně(seznam je na našich stránkách) a polohu při kojení vám upravila.Určitě by bylo lépe kojit v sedě a co nejvíce v záklonu.I  s velkým poporodním poraněním lze v sedě přiložit,protože by jste správně měla sedět s podsunutou pánví na kostrči a co nejvíce v záklonu.Vše by vám měla ukázat laktační poradkyně.Dalšími důvody bolesti a popraskání bradavek může být např.ekzém,candida,bakteriální nebo virová infekce….Pokud se úpravou techniky kojení situace nezlepší,prsa ukažte lékaři a vše s ním zkonzultujte.