Piercing v bradavkách
Dobrý den,
zvažuju si nechat udělat piercing v bradavkách, ale bojím se, že bych toho mohla později při kojení litovat. Na různých fórech a diskuzích jsem četla, že to nebývá problém. Průtok mléka může být větší, což je prý žádoucí…
Můžu se zeptat, na váš názor a zkušenosti prosím?
Samozřejmě počítám s variantou, že až budu plánovat dítě, tak piercing určitě vyndám, ale dírky po vpichu prý nemusí zarůst.
Děkuji a přeji pěkný den
Neexistují žádné důkazy o tom, že by piercing – propíchnutí bradavky, ovlivnil schopnost kojit, ačkoli mléko může unikat z otvoru po piercingu. Důležité je zabránit retenci – ucpání mlékovodu, protože piercing může tyto podmínky ještě více zhoršit.Pokud hned po provedení piercingu tělo neodmítne piercing, není důvod očekávat žádné další problémy s infekcí. Horizontální piercing je běžnější než vertikální a zdá se, že je více slučitelný s kojením. Když budete kojit, budete muset šperky odstranit. Pro dítě je obtížné uchopení bradavky a také přisátí, pokud je v cestě kus kovu. I když je možné, aby se přisátí i se šperkem povedlo, pro dítě je to obtížnější, může to způsobit bolest z tlaku šperku na měkké tkáně jazyka a patra. Hrozí také nebezpečí, že se šperk při sání dítěte může uvolnit, což je nebezpečné. Zdravé děti se rodí s velmi silným sáním.Doporučuje se, aby se šperk odstranil během prvních několika týdnů kojení, protože novorozenci se kojí často (10-12 krát nebo více za 24 hodin) a bylo by obtížné šperk neustále vytahovat a nasazovat. Jakmile se tvorba mateřského mléka, můžete šperk odstranit mezi krmením, pokud chcete. Pokud vyjmete šperky jednou denně, nehrozí uzavření otvorů po piercingu
Doporučení
- Pokud uvažujete o propíchnutí bradavek, nechejte si piercing udělat nejméně rok před těhotenstvím.
- Renomovaní pierceři odmítají provedení piercingu u těhotných a kojících žen.
- Rána potřebuje čas, aby se zhojila.
- Šperky musí zůstat na svém místě, zatímco se rána hojí, a to je obtížné, pokud je dítě kojeno často.
- Když budete kojit, budete muset šperky odstranit. Pro dítě je obtížné uchopení bradavky a také přisátí, pokud je v cestě kus kovu.
- I když je možné, aby se přisátí i se šperkem povedlo, pro dítě je to obtížnější, může to způsobit bolest, jak kov tlačí na měkké tkáně jazyka a patra. Zdravé děti se rodí s velmi silným sáním a je zcela možné, že se kov může uvolnit, což je nebezpečné.
- Doporučuje se, aby se šperk odstranil během prvních několika týdnů kojení, protože novorozenci se kojí často (10 -12krát nebo více za 24 hodin) a bylo by obtížné šperk neustále vytahovat a nasazovat.
- Jakmile se tvorba MM ustálí, můžete šperk odstranit mezi krmením, pokud chcete. Pokud vyjmete šperky jednou denně, mělo by to pomoci zachovat otevřené otvory po piercingu.
- Pokud jde o různé druhy šperků, je nejlepší používat titan, zlato bez niklu, platinu nebo chirurgickou ocel, protože nikl, který se běžně používá při výrobě šperků, způsobuje velmi často alergii.
- Je dobré se také dohodnout, jaké šperky umožňují snadné vyndání a opětovné vložení-pohyb šperku dovnitř nebo ven.
- Nezapomeňte, že šperky, které se jednoduše dají vyndat, mohou být pro dítě nebezpečné. Proto je lepší šperk před kojením vyndat.
- Stejně jako u každého postupu úpravy těla se ujistěte, že jdete k renomovanému praktikovi, který dodržuje všechny bezpečnostní a hygienické postupy.