Kojení.cz

Kojení je právem dítěte i matky. Vážíme si každé maminky.

Novinky

Kojení: Inteligentní investice

Kojení je nezbytnou součástí zajištění toho, aby každé dítě mělo co nejzdravější začátek života. Je to první dětská vakcína, nejlepší zdroj výživy a podporuje vývoj mozku.

UNICEF a Světová zdravotnická organizace slouží jako vůdci Global Breastfeeding Collective, jehož cílem je zvýšit investice zemí a politické závazky kojení. Mezi klíčové patří kojení, které snižuje pravděpodobnost nadváhy a obezity u dětí, reguluje příjem potravy a zlepšuje zdraví střev-mirkobiom. Kojení a snižování nadváhy mohou snížit náklady na národní zdravotnické systémy a společnost.

Kojení rovněž podporuje národní ekonomiky. Zvýšená míra kojení může zlepšit prosperitu země snížením nákladů na zdravotní péči a produkcí silnějších a schopnějších pracovních sil.

Kojení však není jen záležitost kojící ženy. Vyžaduje povzbuzení a podporu kvalifikovaných poradců, rodinných příslušníků, poskytovatelů zdravotní péče, zaměstnavatelů, tvůrců politik a dalších.

Global Breastfeeding Collective, vedené UNICEF a WHO, je partnerství více než 20 významných mezinárodních agentur vyzývajících dárce, tvůrce politik a občanskou společnost, aby zvýšili investice do kojení na celém světě.

Investováním 570 milionů USD ročně v příštích 10 letech mohou vlády, dárci a partneři pomoci zvýšit míru výlučného kojení na nejméně 50 % do roku 2025.

 

Zdroj: www.unicef.org/breastfeeding/